11.07.2018

Карантин з АЧС у Болградському районі скасовано

Під головуванням заступника голови Болградської районної державної адміністрації Андрія Гарвалова відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Болградській райдержадміністрації.

На засіданні обговорювали питання щодо  зняття  карантину з африканської  чуми свиней (АЧС)  на  території села Василівка.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісії прийняла рішення з 09.07.2018 року скасувати карантин в с. Василівка Болградського району, враховуючи те, що заходи передбачені Планом заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання АЧС виконані. При виїзді з с. Василівка в сторону с. Кам'янка Ізмаїльського району продовжуватиметься функціонування поста Болградського ВП Ізмаїльського  ВП ГУ НП в Одеській області спільно з Болградським районним управлінням Держпродспоживслужби до стабілізації епізоотичної ситуації. На міському ринку буде допущена реалізація м'яса свинини лише боєнського походження.

Управління  Держпродспоживслужби в Болградському районі продовжуватиме проводити роз’яснювальну роботи серед власників тварин, діяльність яких пов’язана з обігом свиней, та проводити моніторинг  фізіологічного  стану свинопоголів’я в населених пунктах Болградського району. У свою чергу, керівники свиногосподарств та власники особистих підсобних господарств повинні забезпечити постійний «закритий режим» роботи відповідно до діючих ветеринарно-санітарних вимог.