11.10.2018

Голова райдержадміністрації провів розширену апаратну нараду з міськсільголовами

09 жовтня 2018 року відбулась розширена апаратна нарада під головуванням голови Болградської районної державної адміністрації Дениса Мусієнка, на яку були запрошені  голова Болградської районної ради Дмитро Дімитров, начальник Болградського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області Сергій Зайков, міський та сільські голови Болградського району,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

На початку заходу Денис Володимирович представив міському та сільським головам свого першого заступника Андрія Кучмійова та побажав наснаги і злагодженої роботи на благо Болградському району.

Основним питанням заходу стало про роботу з легалізації заробітної плати, збільшення орендної плати за землю та оренду земельних паїв, а також збільшення рівня середньомісячної заробітної плати. З цього питання доповідали заступник голови райдержадміністрації Андрій Гарвалов, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергій Сакали, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валерій Абаджиєв.

На нараді було зауважено, що створено робочу групу, яка проводитиме співбесіди з керівниками торговельних та сільськогосподарських підприємств району разом з сільськими головами щодо підвищення економічних показників (заробітна плата, орендна ставка, створення та легалізація робочих місць). А також спільно з інспектором Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області проводитимуться перевірки на підприємствах району.

 Доповідачі зазначили, що з 1 вересня значно було підвищено розмір ставки орендної плати за землю, проаналізовано доходну частину по кожній сільській раді та надходження до бюджету за рахунок сплати податків та зборів. Голова райдержадміністрації наголосив, що у Болградському районі склалася незадовільна ситуація з підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, упорядкування земельних відносин і забезпечення дотримання законодавства щодо оплати за землю, тому терміново необхідно посилити роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади району та інспектора Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області для виправлення цих негативних тенденцій.

З другого питання доповідала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації Світлана Вербанова про запровадження рейтингу оцінки діяльності сільських рад Болградського району за перше півріччя 2018 року. За ініціативи голови райдержадміністрації Дениса Мусієнка було запроваджено щоквартальне проведення рейтингового оцінювання сільських рад Болградського району. Рейтинг розроблений з метою покращення соціально-економічного стану громад та підвищення добробуту мешканців Болградського району. Усі показники, які увійшли до рейтингу були розроблені спільно зі структурними підрозділами райдержадміністрації. Це більше 20-ти показників, які відобразили такі сфери діяльності, як сільське господарство, фінанси, соціальний захист населення, культура та спорт, освіта та ін. За результатами рейтингу за перше півріччя 2018 року до трійки лідерів увійшли Виноградненська (1 місце), Виноградівська (2 місце) та Каракуртська і Криничненська (3 місце) сільські ради. Останні місця посіли Голицька, Городненська та Владиченська сільські ради.

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації Світлана Вербанова запропонувала сільським головам надати свої пропозиції показників до рейтингу з метою вдосконалення проведеного аналізу. У свою чергу, голова райдержадміністрації запропонував внести показники, які відображають розвиток інфраструктури громад.

З повним рейтингом діяльності сільських рад Болградського району за перше півріччя 2018 року можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Болградської районної державної адміністрації в розділі «Економіка Болградського району».

У зв’язку зі спалахом сибірки тварин в Одеській області на нараді виступив начальник Болградського управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Кирило Чумаков щодо виниклої епізоотичної ситуації. Він зазначив, що сибірська виразка – це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis. Існує три форми сибірської виразки: шкірна, легенева, кишкова. Переважає шкірна форма, рідше – легенева і кишкова з явищами сепсису (гниття). Спори бактерій сибірської виразки можуть довгий час зберігатися в ґрунті і активізуватися в результаті повені, злив, зсувів. Людина може інфікуватися від контакту зі шкірою та шерстю зараженої тварини або споживаючи заражене м'ясо. Основне джерело інфекції – хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, з'ївши траву, інші корми або випивши заражену воду. На сибірку частіше хворіють люди, які працюють з тваринами і продуктами тваринного походження – кістками, шерстю, шкірою, м'ясом. Сибірська виразка не передається від людини до людини.

Кирило Миколайович звернувся до присутніх з проханням провести в їхніх колективах та населених пунктах роз’яснювальну роботу щодо цієї ситуації.

Останнім питанням апаратної наради стало обговорення ходу проведення призову громадян України на строкову військову службу у жовтні-грудні 2018 року. Інформували старший офіцер відділення комплектування Болградського РВК Олександр Сичіков та рекрут Болградського РВК Василь Бабійчук. Згідно з чинним законодавством, призовники, що отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому, неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку до військового комісаріату. Згідно зі ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, що не мають вищої освіти; 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна та кримінальна. Як адмінпокарання за неявку до військкомату застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України та передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Головою райдержадміністрації надано доручення сільським головам активізувати роботу з населенням щодо проведення осіннього призову громадян на строкову військову службу та провести роз’яснювальні бесіди щодо служби за контрактом.