12.10.2018

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Відповідно до статті 235 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків передбачений штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111690 грн.).

Згідно з розпорядженням КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р протягом місяця передбачалось проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, у тому числі і роз’яснювальна робота, спрямована не неприпустимість допуску до роботи працівника без оформлення з ним трудових відносин.

Починаючи з 5 жовтня цього року в Болградському районі будуть проводитись відповідні заходи, зокрема і перевірки, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Тому, в черговий раз звертаємо Вашу увагу, якщо у вас працюють наймані працівники, оформіть з ними трудові відносини відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Начальник відділу з питань праці
та трудових відносин УСЗН
Марія Перелі