14.02.2020

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ВІДЗНАЧИЛИ В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ

У зв'язку з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Болградському районі відбувся мітинг-реквієм. Саме цього дня 1989 року останній радянський військовослужбовець покинув територію Афганістану.

Біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам керівництво району, ветерани, близькі загиблих, учні освітніх закладів району, громадськість та просто мешканці міста поклали вінки та квіти, вшановуючи пам'ять тих, хто не повернувся з війни.   

Звертаючись до присутніх учасників бойових дій, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валерій Абаджиєв зазначив, що наші земляки, пройшовши випробування вогнем у «гарячих точках», з честю виконали свій військовий обов’язок, зберегли бойове братерство, стали гідним прикладом людської мужності, відданості, справедливості, проявили себе справжніми патріотами.

«Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ми схиляємо голови перед вами. Спасибі вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність» - зазначив Валерій Абаджиєв.

31 рік тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Десять жителів Болградського району загинуло в цій десятирічній війні. В знак пам’яті тим, хто не повернувся з війни, всі присутні на мітингу схилили голови та вшанували загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.

Під час мітингу воїнам-інтернаціоналістам, які з честю виконали свій патріотичний обов’язок на території інших держав, вручили відзнаки Української спілки ветеранів Афганістану – пам’ятні медалі «Учаснику Афганської війни», медаль «За заслуги ІІ ступені»,  Почесні грамоти Одеської обласної державної адміністрації, обласної ради, Болградської районної державної адміністрації, районної та міської рад, а також грамоти Української спілки ветеранів Афганістану та Одеської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану.

Акуліне Палабуюк - матері загиблого воїна-інтернаціоналіста Івана Палабуюка,  від районного відділення спілки ветеранів Афганістану була надана матеріальна допомога.  

Після закінчення заходу у Спасо-Преображенського собору священнослужителі провели панахиду за загиблими. 

Згодом учасники мітингу відвідали місцеве кладовище та поклали квіти до могил загиблих воїнів АТО та учасників бойових дій на території інших держав, зокрема Афганістану.

Також в рамках заходів, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в музеї Бойової Слави були підготовлені тематичні виставки, а в освітніх закладах району проведено години мужності із залученням учасників бойових дій.