13.08.2019

А. Кучмійов: «Договори оренди землі повинні відповідати сучасним реаліям земельного ринку»


Під головування в.о. голови Болградської районної державної адміністрації Андрія Кучмійова відбулась робоча нарада з питань приведення всіх існуючих договорів оренди землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів району до сучасних реалій земельного ринку Одеської області. У заході взяли участь начальник Болградської ДПІ Ізмаїльського управління ГУ ДФС в Одеській області Тетяна Маврова, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валерій Абаджиєв, в.о. начальника відділу агропромислового розвитку Іван Гайдаржи, завідувач сектору організаційно – аналітичного забезпечення діяльності райдержадміністрації Анастасія Такоогло.

Плата за землю є одним із бюджетоутворюючих платежів місцевого бюджету, що спрямовуються на вирішення найважливіших соціальних питань та утримання у належному стані життєзабезпечуючих галузей району.

Орендна плата за землю, як складова частина плати за землю, є найбільш прогресивною формою земельних відносин.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності (землі сільськогосподарського призначення), здійснюється за результатами проведення земельних торгів. Стартова ставка орендної плати за землю, з якої починаються земельні торги в Одеській області,  дорівнює 8 % від нормативної грошової оцінки землі. Максимальна ставка за результатами торгів склала 24 %.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105 у 2018 році проведено загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яку затверджено наказом Мінагрополітики України від 16.11.2018 року № 522 та введено в дію 01.01.2019 року.

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів необхідно всі існуючі договори оренди земель сільськогосподарського призначення привести до сучасних реалій земельного ринку Одеської області.

За результатами наради прийнято рішення провести зустрічі з міським та сільськими головами району та орендаторами  щодо приведення існуючих договорів оренди земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів району  до норм діючого Земельного та Податкового законодавства України.