14.03.2019

14 березня День українського добровольця 

Українці – дружелюбний народ, котрий має давню політичну культуру і колективні принципи державності, серед яких провідними є самоврядування та ініціатива громад. Ця риса дала змогу Україні вистояти у численних життєвих ураганах, суспільних і воєнних потрясіннях протягом багатьох століть, зберегти свої народні традиції і мову, стати найпатріотичнішою нацією у світі й виважено йти до своєї мети – жити у вільному демократичному суспільстві, незважаючи на тих, хто заважає нам направити наші зусилля на відтворення держави.

14 березня відзначається День українського добровольця. Відповідну постанову було прийнято Верховною Радою 17 січня 2017 року. Саме в цей день у 2014 році більше 500 бійців самооборони Майдану почали підготовку на полігоні в Нових Петрівцях з тим, щоб взяти участь у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України. 13 квітня 2014 року було прийнято рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь в першому етапі її проведення і не допустили просування противника вглиб материкової України.

З нагоди цієї дати в Болградській районній бібліотеці  оформлено прес-калейдоскоп під назвою «Добровільні захисники Вітчизни» та бібліотекарем юнацької кафедри проведено для учнів старших класів інформаційну хвилинку «Український доброволець – взірець патріотизму». Учні і всі бажаючі мали змогу ознайомитися з матеріалами про події Революції Гідності, про активних учасників добровольчих формувань Самооборони Майдану, що  пізніше стали активними учасниками добровольчих батальйонів, які й нині воюють на Сході України; з книгами нових надходжень: «Аеропорт» Сергія Лойко, «Добровольчі бальйоні»  В.Пузік «Моноліт», В.Миронова «Люди Донбасса». Згадали і наших загиблих в АТО земляків – Сергія Русєва, Володимира Кожуріна, Ігоря Хіньова та Сергія Манулова, які теж були добровольцями.

Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття.

 

Болградська районна бібліотека